14 квітня 2016 року в Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького відбулась непересічна наукова подія – ІІІ круглий стіл «Студентські наукові дискусії поза форматом». Назва цього заходу обумовлена відсутністю формальних обмежень для наукових пошуків студентів. Саме такий формат дає волю студентській фантазії, оскільки вони працюють без контролю викладачів та не обмежуються науковим стилем викладу матеріалу.

Специфіка цьогорічного заходу в тому, що він повністю організований Науковим товариством студентів ІФУПКДГ, лише під контролем Наукового відділу Університету. Все повністю від програми виступів, до авторського дизайну титульних аркушів, грамот, дипломів, подяк – все це творчість наших талановитих студентів.

Цьогорічні Дискусії пройшли у форматі двох складових:
1. Пленарного засідання, де виступали запрошені гості (досвідчені науковці та практики), а також відбулися змагання на визначення кращого оратора-науковця серед студентів Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького. Критеріями оцінки виступів були: актуальність доповіді, грамотність та логічність виступу, практичне застосування отриманих результатів. Переможця визначили шляхом таємного голосування.
2. Змагання з відповідних напрямків підготовки, що забезпечує Університет, а саме: архітектори змагалися в конкурсі кращого рисунку, юристи провели показове судове засідання, економісти – економічну вікторину. За результатами змагання кращі студенти були нагороджені цінними подарунками.

Кращим автором цього року стала – Тимків Ярина, кращим оратором – Кульчицька Наталя і Дідух Мар’яна.