У рамках святкування Дня української писемності та мови (09 листопада) відбудуться заходи, які вкотре підтвердять неповторну сутність української мови, серед яких і всеукраїнський конкурс есе «Доведи, що українська мова є унікальною» Університету Короля Данила.
Використання форми есе дає змогу розкрити самостійне бачення учнем / студентом проблеми, питання, теми на підставі опрацьованого матеріалу та аргументів, у відповідності до обраного підходу, стилю тощо.

Метою проведення Конкурсу есе «Доведи, що українська мова є унікальною» є:
 піднесення престижу української мови;
 зміцнення української мовної свідомості і гідності;
 розширення сфери функціонування державної мови;
 виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
У конкурсі запрошується взяти участь представників двох вікових категорій:
І – учні 8-9 класів закладів загальної середньої освіти ;
ІІ – учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти і студенти І курсу закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації.
Для участі необхідно підготувати есе на тему, установлену організатором Конкурсу.
Участь у конкурсі безкоштовна. Надсилаючи есе на Конкурс, учасник повинен зважати на дотримання у роботі необхідних вимог.
 Текст есе має бути авторським, лаконічним, оригінальним, написаним українською літературною мовою та оформленим відповідно до правил українського правопису.
 У тексті есе необхідно використати:
дві цитати сучасних українських діячів, митців чи науковців;
3 фразеологізми та 5 неологізмів, які відповідатимуть тематиці есе.
 Оформлення роботи:
роботи мають бути надіслані у форматі Microsoft Word (розширення. doc); формат паперу – А4;
шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал – 1.5;
поля – 2 см;
Зразок оформлення тексту есе подано в Таблиці А:
Таблиця А
Прізвище, ім’я, по батькові учасника,
клас та назва школи, в якій навчається учасник
УКРАЇНСЬКА МОВА – УНІКАЛЬНА
Текст есе….
 Роботи, оформлені із порушенням вищезазначених вимог, оцінюватися не будуть.
Журі Конкурсу визначає по 3 переможці серед учнів 8-9 класів закладів середньої освіти та по 3 переможці серед 10-11 класів закладів середньої освіти та студентів І курсу закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації.
Конкурсні роботи в оригінальному (роздрукований текст есе) та електронному варіанті приймаються до 03 листопада 2018 року включно за адресою: вул. Є. Коновальця, 35, відділ маркетингу та зв’язків з громадськістю, м. Івано-Франківськ, або надсилаються на електронну адресу inna.danyliuk@iful.edu.ua. Кращі роботи будуть розміщені на офіційній сторінці університету та опубліковані в газеті «Освітянське слово».
Контактна особа:
Данилюк (Варварук)Інна Василівна, тел. 097-93-40-206; 099-090-53-87
До участі в Конкурсі допускаються вчасно подані авторські роботи, виконані державною мовою, що відповідають затвердженій тематиці та вимогам Конкурсу, поданим у Положенні.
Передача учасником своєї роботи для участі у Конкурсі відповідно до цих правил означає повну і безапеляційну згоду учасника із цим Положенням.
Оголошення результатів буде відбуватися 08 листопада 2018 року о 12.00 в конференц-залі Університету Короля Данила (1 поверх).
4.2 За результатами Конкурсу переможцям присуджуються 1, 2 і 3-є місця. Призовий фонд становить 160 000 грн. (грошова нагорода та знижки на навчання).
Автор роботи, якій буде присуджено 1 місце, отримує грошову нагороду у розмірі 1000 грн. і сертифікат на 100% знижку на навчання в Університеті Короля Данила.
Особа, яка займе 2-е місце, отримає грошову винагороду у розмірі 500 гривень і сертифікат на 50% знижку* на навчання в Університеті Короля Данила (всього 1 премія і 1 знижка). За 3-є місце передбачена 20 % знижка на навчання в Університеті Короля Данила (20%) та цінні подарунки від партнерів Конкурсу.
*Знижка на навчання переглядається після здачі кожної заліково-екзаменаційної сесії. Якщо студент, який отримує дану знижку, здав сесію виключно на «відмінно» та «добре», то знижка продовжує діяти до наступної сесії. Така система функціонує протягом усього періоду навчання і прописується у договорі на навчання.

ПОЛОЖЕННЯ-про-конкурс-есе_оновлене