20 листопада в Університеті Короля Данила пройшов фінал конкурсу інноваційних ідей «Моє місто майбутнього». Більш як 70 представників з 13 навчальних закладів області зібрались в актовій залі УКД для того, щоб презентувати свої ідеї щодо покращення інфраструктури міста.

Університет Короля Данила проводиться «Моє місто майбутнього» вперше. Організатори вбачають в ньому не просто можливість виграти призи від організаторів і партнерів, а й початок великої дискусії про майбутнє нашого міста.

І саме молодим, творчим і креативним людям варто розпочати втілювати власні ідеї в життя. Адже наше місто – це не просто місце на карті, це місто, в якому хочеться жити.

Напередодні до журі конкурсу надійшло 20 проєктів, кожен з яких планує удосконалювати місто з різних сторін.

«Хто сьогодні має допомагати молоді? Звісно, влада наблизилась до людей, але основною рушійною силою повинен бути Університет. Розуміючи цю необхідність, своєю місією УКД бачить формування екосистеми для розвитку успішної та підприємливої особистості. Такими є всі учасники нашого конкурсу. Нам потрібно сфокусуватись на нових ідеях і продумати реальний механізм втілення задумів молоді. Завдяки інноваційним ідеям вже завтра ми можемо почати створювати університет майбутнього, де енергію вироблятимуть сонячні батареї, а простір буде відповідати усім потребам сучасного студента. Я щиро вдячний, за те, що ви подолали лінь і прийшли до нас змінювати місто на краще», – з такими словами до молоді звернувся ректор Університету Короля Данила Хромець Віталій Леонідович.

З вітальним словом до школярської молоді звернувся начальник управління інвестиційної політики Попадюк Ігор Ярославович, віцепрезидент торгово-промислової палати Бартків Ігор Мирославович, фінансовий директор компанії Blago developer Дячишин Наталія Петрівна та перший заступник міського голови Вітенко Микола Іванович.

Микола Іванович наголосив, що місто потребує нових креативних ідей, адже однотипні ініціативи вже не працюють.

«Учасники конкурсу «Моє місто майбутнього» вкотре доводять, що франківська громада найпрогресивніша!» – підкреслив пан Вітенко.

Ініціатором проведення конкурсу стала деканка факультету управління та бізнес-аналітики УКД Романюк Наталія Дмитрівна.

«Сьогодні найбільшою цінністю є ідея. І нам дуже приємно, що ідейна молодь прийшла саме до нас. Ми переконані, що перша думка про майбутнє Івано-Франківська повинна звучати від молоді, яка є рушієм змін у суспільстві», – розповідає пані Романюк.

Проєкти, які презентували школярі, вражали різноманітністю тем. Молодь розмірковувала про користь зонування міст, дистанційного контролю порядку, яка розв’язувати проблему вирубки лісів, запровадження smart-технології в місті, наприклад пішохід майбутнього та збереження архітектурної впізнаваності міста.

Переможцями конкурсу інноваційних ідей «Моє місто майбутнього» стала команда ліцею ім. Р. Шухевича (м.Івано-Франківськ) з проєктом «Освітній Аудіогід».

«Нам приємно, що в цьому місті є небайдужі люди. Люди, які хвилюються про майбутнє міста і хочуть зробити його комфортним для молоді. Наш проєкт абсолютно унікальний, адже всі досі думають, що достатньо прикріпити листочки А4 з суцільним нудним текстом, щоб бути цікавим. Ми ж пропонуємо інновації та технологічність», – розповідає членкиня команди переможців Радчук Наталія.

Срібло отримали учні Тлумацької гімназії з проєкт «Разом до успіху (молодіжний коворкінг)».

Третє місце посіла команда Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму з проєктом «Літнє кемпінгове містечко на Вовчинецьких горах».

Окремо журі відзначило призерів в категорії «Індивідуальний проєкт»: Славенюк Софію, Гаманюка Ігоря та Клюфінського Адріана.

Переможці отримали сертифікати про гранти на навчання, цінні подарунки від УКД та партнерів конкурсу.

Організатори сподіваються, що конкурс стане щорічним, а всі ідеї учасників реалізуються найближчим часом.