Днями в Івано-Франківську відбувся профорієнтаційний фестиваль «Майбутнєфест. Народжені творити» на території Університету Короля Данила.

Мета, з якою проводився фестиваль – надихнути підлітків творити щось велике вже в юному віці; нагадати, що майбутнє не обмежується вибором серед 3-4 популярних професій; підказати, як і в чому можна розвиватись, щоб робота відповідала захопленням, а життя приносило задоволення.

Основними локаціями заходу були 2 лекторії – розповіді успішних підлітків з усієї України з найрізноманітніших сфер: блогерів, бізнесменів, громадських діячів, письменників, мандрівників, спортсменів тощо. Окрім цього, функціонували інші локації, зокрема: Алея можливостей, Сушка мрій, фотозона, відпочинкова зона. Наприклад, Алея можливостей стала хорошою нагодою познайомитися з комерційними та некомерційними організаціями ITCLUSTER Academy, B2U, IT Step Academy, бізнес-школа Creators, РУНА, Speak up, Helen Doron, Mixstyle dance studio, Дубль N та іншими молодіжними ініціативами.
З одного боку, це профорієнтаційний фестиваль, з другого – це зовсім інший спосіб молодих людей зрозуміти і створити своє майбутнє, почути досвід інших, знайти однодумців, отримати підказку та допомогу. Як-от на сушці мрій, де кожен охочий писав свою мрію і контакти на листку та залишав на сушці або здійснював чиюсь мрію: поділився досвідом, створив спільну команду для проекту, став ментором, другом тощо.
Організаторами «Майбутнєфест. Народжені творити» є молодіжна ініціатива «Дубль N», бізнес-школа для підлітків Creators.

“Майбутнєфест. Народжені творити – вже вдруге в Івано-Франківську зібрав кращих спікерів та найбільші громадські організації та компанії, щоб знайомити, надихати, мотивувати і давати початок новим ідеям і проектам. Ми хотіли показати на зразку спікерів, що майбутнє творять підлітки : вони можуть все-все: організовувати декількатисячні фестивалі, писати книжки, бути вчителями чи режисерами», – говорить співзасновниця організації, 16-річна Ірина Сеник

«Часто ми, дорослі, щиро намагаємося передати підліткам всі секрети успіху, які спрацювали у нас самих. Але «дорослі» рецепти не завжди так само працюють, та й не завжди можуть бути почутими ними, адже зараз новий світ та нові правила. Саме тому «Майбутнєфест. Народжені творити» цього разу запросив не дорослих успішних людей, а саме успішних підлітків, які розповіли своїм ровесникам про свій успіх, труднощі та перемоги. І ми певні, що ці справжні історії успіху надихнули Франківських підлітків та дали впевненість, що вони можуть все! Варто тільки захотіти та повірити в себе», – каже Ірина Стецевич, засновник бізнес-школи для підлітків Creators .

Проект реалізовано за підтримки Грантової програми «UrbanSpace». «Без цієї підтримки навряд чи ми змогли б його реалізувати» – відгук організаторів.

Генеральним партнером фестивалю стало рекламне агентство Greenline. Засновник агентства Віктор Бурдін: «Наша компанія часто підтримує гідні молодіжні соціальні проекти. Важливо, щоб молодь впевнено і зі знанням власної спроможності рухалася вперед розвиваючи себе і свою країну. Ми сподіваємося, що даний проект дасть юним учасникам попрацювати над власними розробками, презентувати їх професійній публіці та в подальшому втілювати їх в життя. Адже так важливо запалити їхні серця добрими ідеями, вірою у власні сили, власну самоцінність, корисність. І як результат – отримати позитивно налаштовану працьовиту молодь!»

Одним з генеральних партнерів була також будівельна компанія «Альянс-ІФ»: «Діти – це наше майбутнє і неабияк важливо підтримувати та допомагати їхньому розвитку. Профорієнтаційний фестиваль “Майбутнєфест: народжені творити”, дає можливість обмінюватись не тільки досвідом та досягненнями серед підлітків, ай отримати певний грунт під ногами – дорога в майбутнє. Це позиція і традиція БК «Альянс ІФ» – підтримувати творчий потенціал талановитої, обдарованої молоді Івано–Франківська, адже це надихає нас на створення житлових комплеків, які будуть ідеальні для створення сім’ї, для безпечного і комфортого життя дітей, підлітків, які в майбутньому будуть сприяти розвитку нашого міста започатковуюючи власні справи та досягаючи успіху в різних галузях. Діти змініють світ! Будівельна компанія “Альянс ІФ”»

Зірковим гостем «Майбутнєфест:народжені творити» стала Анна Тринчер – суперфіналістка восьмого сезону «Голос країни», акторка серіалу «Школа». Вона розповіла підліткам свою велику історію успіху.