20 вересня в Університеті Короля Данила відбувся унікальний захід «Ніч в Університеті».

Метою його проведення організатори відзначають бажання зруйнувати стереотипи про нудне студентське життя та привнести в будні молоді більше правильних нічних розваг.

Студентів в піжамах на вході в Університет зустрічали вогняні стовпи та гучний звук барабана. Стати частиною заходу мали змогу повнолітні студенти УКД.

«Це можливість студентам весело провести час у неформальному спілкуванні, відпочити, здружитися. Хочу окремо відзначити, що захід пройшов надзвичайно інтелігентно, що дещо заперечує сформоване уявлення про традиційну «студентську тусовку», – ділиться враженнями від заходу ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

Приміщення Університету освітлювалось лише свічками, які слугували дороговказами до основних локацій заходу. Ними стали кінозал з м’якими кріслами-мішками, актовий зал для проведення нічних лекцій та спортзал, в якому пізніше відбувся футбольний матч «При прожекторах».

В рамках «Ночі в Університеті» студенти прослухали лекції від відомого івано-франківського журналіста Тараса Зеня та знаного краєзнавця Прикарпаття Івана Бондарєва. Тарас Зень розкрив студентам секрети створення документальної стрічки «Моє місто. 100 років на екрані», поділився цікавими історіями про пошук матеріалів в архівах України та Німеччини та розповів про усі труднощі кіновиробництва.

Іван Бондарєв розповів студентам найцікавіші легенди та містичні історії міста. Слухачі довідалися, який сюрприз отримали новосельці першої міської «хрущівки» та яку таємницю зберігає жовтий будинок, що знаходиться за адресою вул. Незалежності, 11.

«Знаєте, колись така побутувала думка, якщо ти щось прочитав перед сном, то краще запам’ятав. От ми цим стереотипом скористалися і вирішили вночі давати знання. Перевіримо, наскільки воно спрацює», – каже проректор університету Олег Андрухів.

Цікавинкою «Ночі в Університеті» стала лекція Любомира Ілина на тему «Раса. Гендер. Апетит». Викладач УКД вразив студентів альтернативною розповіддю історії про те, хто ми, звідки походимо і яка наша місія на цій землі.


«У нас 70% той самий ген розвитку, що й у свині. Тому напевно десь потрібно переглянути еволюційну теорію, що ми не від людиноподібної мавпи пішли, а від свині. В цьому є логіка, бо ми часто свиноподібними людьми стаємо», – жартує викладач.

А декан факультету управління та бізнес-аналітики Наталя Романюк викликала справжній фурор в усіх присутніх, адже читала лекцію про найбезглуздіші податки в історії людства, лежачи на ліжку!

«Податок на очі діяв за Перта Першого в Башкирії – за зелені очі, за які доводилось платити 10 алтин», – розповідає лектор.

Сюрпризом для студентів став неймовірний стендап-виступ Ректора Університету Короля Данила — Віталія Хроменка. Ректор здивував непересічним почуттям гумору та вмотивував кожного присутнього стати трішки кращим.

«Мені приємно було взяти участь в файному заході «Ніч в УКД», який, як мені відомо, проходив вже вдруге. «Ніч в УКД» – фактично стало моїм першим знайомством зі студентством університету. І те що воно пройшло у веселій та невимушеній атмосфері — лише сприятиме продуктивній співпраці зі студентством. Саме щасливий та задоволений студент — це необхідні умови для продуктивного навчання», – так свою участь в заході прокоментував ректор університету.

Після цікавих лекцій та смачного кава-брейку гості заходу відправились до спортзалу, де розгорталась справжня битва футбольних команд студентів та викладачів. Матч «При Прожекторах» цікавий тим, що освітлювали футзальне поле лише ліхтарики на головах воротарів та світло телефонів глядачів. В такій напівтемряві гравці обох команд до останнього старались вибороти перемогу, але матч закінчився дружньою нічиєю.

Ближче до ранку на студентів очікувала факельна екскурсія містом від Олега Андрухіва, лаундж програма від Ді та Грегорі та затишне виконання відомих хітів під гітару від Мар’яни Бурак від продюсерського центру «Star team».

«Думаю, що Ніч в УКД стане традиційною щорічною подією», – підсумував Віталій Хромець власні переживання та емоції багатьох учасників заходу.

Всі фото: Ніч в УКД