В рамках проекту «Зустріч з успішними людьми» Університет Короля Данила відвідала письменниця, науковець, видавець, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, професор, автор близько 200 наукових праць, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Всеукраїнської літературної премії «Коронація слова», лауреат премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка за найкращу наукову працю 2004 р. («Інститут власності у звичаєво-правовій культурі ХІХ-початку ХХ ст.»), директор видавництва «Дуліби» Марина Гримич.

IMG_9156

Під час зустрічі з ректором навчального закладу, письменниця сказала: «Я в захваті від Вашого університету.  Це просто дивовижно: бачити у наш час, як кошти від бізнесу люди вкладають не у побудову барів чи казино, а в створення і розбудову навчального закладу. Знаю, що Ви надаєте змогу безкоштовного навчання обдарованим дітям міста і це – дуже велика робота, яка заслуговує поваги».

21745061_1702241336495320_1902154811_o

Ректор Університету Короля Данила розповів про пріоритети роботи навчального закладу, а саме – про створення потужної команди однодумців, про відміну суто теоретичних предметів, які студенти не можуть приміняти на практиці, про програму працевлаштування випускників університету.

Під час зустрічі із студентами Марина Гримич презентувала свій новий роман «Падре Балтазар на прізвисько Тойво», а також познайомила присутніх із книгами видавництва «Дуліби». Студенти задавали чимало запитань. Їх цікавило, чим відрізняється система навчання у вузах України і Канади (Марина Гримич декілька років працювала викладачем університету Альберти в Едмонтоні), як відбуваються етнографічні експедиції, особливо в таких екзотичних країнах, як Бразилія. Також студенти цікавилися, звідки автор черпає натхнення для написання книг, як відчувають свою приналежність до України діти і внуки перших українських емігрантів Канади і Бразилії та якими є обов’язки дружини посла України (чоловік Марини Гримич Ігор Осташ – відомий український політик і дипломат, є на сьогодні Надзвичайним і Повноважним Послом України в Лівані, а до 2011 року був послом України в Канаді).

Наприкінці зустрічі студенти мали змогу сфотографуватися з гостею та взяти в неї автографи. А Марина Гримич зауважила, що дуже втішена зустріччю з такою цікавою і допитливою аудиторією .

Без имени-88