В Університеті Короля Данила лекції читає доктор юридичних наук з США!

12 листопада в Університеті Короля Данила відбулось бінарне заняття на тему «Моральне коріння права в Америці». Його провів американський юрист, доктор філософії Джеймс А. Девідсон спільно з деканом юридичного факультету УКД Зваричем Романом Васильовичем (Роман Зварич).

Доктор Джеймс А. Девідсон вже понад 40 років є частиною судової системи США. До Університету Короля Данила чоловік приїжджає вже вдруге.

Джеймс А. Девідсон, як і Джордж Вашингтон, вважає, що релігія та мораль — це найважливіші стовпи громадянського суспільства.

«Важливим аспектом вільного суспільства є рівна свобода кожного. Але вона не передбачає однаковий кінцевий результат. Таким чином, уникнути деспотизму та анархії можна лише завдяки людській моралі», – розповідає Джеймс А. Девідсон.

Зі студентами Університету Короля Данила Джеймс А. Девідсон поділився знаннями історії Англії, аспектів британського законодавства, адже саме воно вплинуло на американське.

Поділився доктор Джеймс А. Девідсон і роздумами про суд присяжних. В його адвокатській практиці був один доволі кумедний випадок, коли присяжним вдалось швидше прийняти одностайне рішення завдяки грі «Чикаго Буллз».

«Суд розглядав справу пацієнта та виніс рішення проти нього. Я зателефонував кільком присяжним. 11 з 12 розуміли, що доктора треба захистити, але одна жінка вважала що лікар винен. Для того, щоб подивитись гру улюбленого клубу, всі присяжні перейшли на її сторону», – розповідає Джеймс А. Девідсон.

До того ж, ця стала першою і єдиною, в якій Джеймс А. Девідсон повністю не погоджується з рішенням присяжних.

Студенти, які відвідали бінарне заняття відзначають, що цей досвід був надзвичайно цікавим та корисним для них.

«Побувати на лекції такого досвідченого юриста — дуже цікаво. До того ж, Джеймс А. Девідсон розкрив цікаві сторони права, про які ти не завжди задумуєшся. Мені подобається, що УКД залучає до навчального процесу лекторів з усього світу, з різним досвідом та різнобічними знаннями», – ділить враженнями від заняття, студент УКД Микола Книгницький.