“Торгівля людьми – серйозна проблема для України, злочинці отримують від неї надприбутки, на рівні нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Суспільство про цю проблему поінформоване недостатньо. Найбільша частка торгівлі людьми – трудова експлуатація”, – наголосила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

З 2012 по 2019 роки статус людей, які постраждали внаслідок торгівлі людьми, отримали 774 осіб. Торгівлю людьми розділяють на внутрішню, транскордонну та змішану.

“Люди мають знати про трудову та сексуальну експлуатацію, примус до жебракування, втягнення в злочинну діяльність, вилучення донорських органів, про те, як часто викрадають людей на візках. Наше завдання – максимально про це говорити. Не можна забувати, що паспорт – це власність людини, не варто нікому його віддавати. Потрібно вивчити законодавство країни, куди людина їде працювати, треба критично ставитися до пропозицій про захмарні заробітки та підписувати трудовий договір, зрозумілою для вас мовою. Усе це допоможе захистити себе від торгівлі людьми”, – наголосила Наталія Федорович.